вівторок, 31 березня 2020 р.

Як ефективно привчати дитину до дисципліни?




Дисципліна – це одне з найважливіших, але водночас і незрозумілих слів для батьків. Усі батьки єдині в тому, що дітям потрібна дисципліна, але думок, як цього досягти, – безліч.
Розгляньмо докладніше, як найкраще привчити дитину до дисципліни. Спочатку з’ясуймо, що це таке.


Дисципліна й покарання
Які у вас асоціації із словом «дисципліна»? Покарання? Влада? Позитивне підкріплення? Усі ці варіанти по-своєму правильні. Привчання до дисципліни – це навчання людини того, як дотримуватися норм поведінки, і для цього придатні і покарання, і позитивне підкріплення, і демонстрація влади. Іншими словами, дисциплінування – це спосіб змусити дитину поводитися належним чином.
Однак методи, які використовують для цього батьки, можуть суттєво відрізнятися. Більшість батьків застосовує для дисциплінування покарання, ставлячи дитину в куток, позбавляючи її привілеїв або навіть шльопаючи. Деякі батьки відкрито розмовляють із дитиною, пояснюють їй свої очікування від її поведінки й наслідки за порушення правил. У ході бесід батьки використовують логічні судження й позитивне підкріплення.
Окремі із цих методів ефективні й допомагають дитині бути щасливою і успішною, а інші спроможні перетворити її на бунтаря, котрий ненавидить владу і порядок.

Як правильно привчати дитину до дисципліни?
Привчити дитину до дисципліни – непросте завдання. Для цього ви потребуватимете вдосталь терпіння, любові і наявності навичок впливу на дитину.

неділя, 29 березня 2020 р.

Чарівне слово допоможе у вихованні дитини

Чарівне слово допоможе у вихованні дитини


Є одне чарівне слово, здатне зарадити батькам у ситуаціях, коли дитина відчуває складні емоції. Імовірно, ви подумали про такі слова, як «любов», «турбота» тощо, проте йдеться про інше слово. На нього зазвичай не звертають уваги, бо воно належить до службових, утім, зауважимо, має велику силу у вихованні дітей.

Це слово «і». Його сила проявляється тоді, коли ви замінюєте ним слово «але». Слово «але» заперечує будь-яку точку зору, а слово «і» вносить у неї ті чи інші нюанси.

Пропонуємо розглянути, як побудова фраз, які ви вимовляєте дитині, впливає на їх зміст.

1. «Я розумію, що брат образив тебе, і я рада, що ти мені це розповів» і «Я розумію, що брат образив тебе, але я рада, що ти мені це розповів».

Слово «і» тут увиразнює почуття дитини: перша частина фрази дає дитині зрозуміти, що ви почули її, а друга – підкреслює важливість того, що вона поділилася з вами своїми почуттями. У підсумку дитина засвоїть, наскільки важливо ділитися своїми почуттями з близькими людьми.

У подібних фразах із словом «але» також представлені дві точки зору. Однак така фраза виглядає як розрада, і при цьому втрачається більш важливий сенс вказаного висловлювання – радість від того, що дитина поділилася своїми почуттями. Відтак вона може подумати, що її не розуміють або на її почуття не зважають. Але коли ви послуговуєтеся словом «і», обидві частини такої фрази рівнозначні, тому дитина сприймає обидва послання, які містить зазначена фраза.

2. «Я захоплена тим, як спритно ти заліз на дерево, і я хвилююся, що ти можеш упасти» і «Я захоплена тим, як спритно ти заліз на дерево, але я хвилююся, що ти можеш упасти».

У першій фразі за допомогою слова «і» представлено дві різні емоції, які матір відчуває відносно дитини. Ці емоції одночасні й рівнозначні. Мати схвалює почуття й поведінку дитини в описаній ситуації, визнаючи при цьому ризикованість її дій. Така фраза звучить як заклик дитини до обережності, а не критика або ігнорування її почуттів.

3. «Здається, ти хотів їй щось показати, і вона відчула, що ти її не слухаєш» і «Здається, ти хотів їй щось показати, але вона відчула, що ти її не слухаєш».

У цьому випадку слова «і» й «але» цілковито змінюють зміст фрази. Якщо ви використовуєте слово «але», дитина може зробити висновок, що емоції іншої людини важливіші за її власні.

Якщо ж послуговуєтеся словом «і», то представляєте дитині дві протилежні точки зору на ситуацію і два почуття, що суперечать один одному. У підсумку дитина зрозуміє, що у світі є й інші точки зору, що світ насправді складніший, ніж їй здається на перший погляд. На основі такої фрази вона зможе зробити висновок: кожна людина насамперед звертає увагу на власні почуття. Однак якщо бути уважним до почуттів іншої людини, можна уникнути багатьох конфліктів.

Сприйнятливість до почуттів та емоцій інших, яка в психології називається менталізацією, передбачає здатність брати до уваги думки й почуття інших людей, навіть якщо вони відрізняються від наших. Це допомагає встановлювати позитивні взаємини з людьми, забезпечує психічне здоров'я.

Коли ми показуємо дитині іншу точку зору на ті чи інші ситуації, при цьому співчуваючи їй, піклуючись про її потреби, це стає для неї важливим життєвим уроком. Щоб навчити дитину сприйнятливості до почуттів інших людей, може знадобитися деякий час, але для дитини таке уміння стане безцінним даром на все життя.

Як упоратися з неконтрольованою дитиною?

Як упоратися з неконтрольованою дитиною


Є багато способів контролювати дитину, і ви як батьки, напевно, добре їх знаєте і використовуєте у відносинах із дитиною, зокрема, встановили для неї ті чи інші правила поведінки й наслідки за їх порушення.
Але іноді діти повністю виходять із-під контролю. Це засмучує батьків і, закономірно, вони починають непокоїтися. Якщо вам знайома така ситуація – не поринайте у відчай. У цій статті ми розглянемо поради про те, як упоратися з неконтрольованою дитиною.
Причини, через які дитина здатна вийти з-під контролю
Причин, через які дитина може стати неконтрольованою, досить багато. Ось деякі:
· дитина потребує уваги, бо не почувається улюбленою й упевненою;
· дитина відчуває фізичне нездужання або сильні негативні емоції;
· дитина стикається зі складною ситуацією в школі (знущання однокласників, зміна вчителів, брак друзів у школі тощо);
· дитина засмучена через ситуацію в родині (розлучення батьків, переїзд);
· батьки не встановлюють для дитини жодних наслідків і покарань за її провини. Вона упевнена у своїй безкарності.
Як упоратися з неконтрольованою дитиною
Якщо дитина вийшла з-під контролю, батькам варто вжити ті чи інші заходи.


четвер, 26 березня 2020 р.

Користь домашніх обов'язків для дітей

Користь домашніх обов'язків для дітей
Виконання домашніх обов'язків розвиває у дітей багато навичок, необхідних для успішного дорослого життя. Молодші діти, виконуючи прості завдання (наприклад, складаючи одяг або заправляючи ліжко), розвивають координацію і навички моторики. Виконання домашніх обов'язків також підвищує здатність дитини слідувати інструкціям, а ще планувати і організовувати справи. Діти також вчаться керувати своїм часом.
У результаті дослідження, присвяченого звичкам навчання дітей, було встановлено, що у дітей, які регулярно виконували домашні обов'язки, успішність була вищою, ніж у їхніх однолітків.
Домашні обов'язки також допомагають дітям розвинути в собі почуття відповідальності. Вони не тільки вчаться виконувати роботу самостійно (що робить їх більш самостійними), їм прищеплюється почуття відповідальності за спільну справу і благополуччя всієї родини. Якщо дитина виконує поставлені перед нею завдання, вона розвиває почуття власної гідності і усвідомлює свій внесок у життя сім'ї.
Коли всю домашню роботу виконують батьки, дитина може відчувати себе залежною від них. Згодом вона починає чекати, що батьки будуть робити для неї все, що вона захоче.
Уміння подбати про себе і виконувати просту домашню роботу допомагає дітям стати більш самостійними. Так вони будуть краще готові до свободи, яка прийде, коли вони стануть старшими. Однак важливо розрізняти домашню роботу й елементарне вміння подбати про себе. Деякі діти вважають, що, якщо вони заправляють за собою ліжко і прибирають іграшки, або навіть чистять зуби, то вони вже виконують домашні обов'язки.
Проблему поглиблює одержимість дітей комп'ютерами і смартфонами. Вони ненавидять будь-які справи, які можуть на кілька хвилин відірвати їх від екрану. Дотримуйтеся правила: на першому місці завжди повинні бути заняття, пов'язані з доглядом за собою, виконанням домашніх обов'язків, доглядом за домашніми вихованцями і допомогою сім'ї. Якщо після цього у дитини залишається час, вона може використовувати його на розваги.
Серед батьків немає однозначної думки з приводу того, чи варто платити дитині за виконання домашніх обов'язків. Дитячі психологи стверджують, що діти повинні виконувати домашню роботу з тієї ж причини, що і дорослі - просто тому, що ця робота повинна бути виконана, а не тому, що за неї можна отримати винагороду. Якщо батьки вважають нормальним давати дитині кишенькові гроші, то це потрібно робити не за виконану роботу, а для того, щоб навчити розпоряджатися грошима. Дитина може зрозуміти цінність грошей, вартість різних речей, навчитися плануванню бюджету тощо.
Однак замість грошей за виконану домашню роботу діти повинні отримувати похвалу і подяку. Так вони повинні відчути гордість від того, що вони здатні виконувати роботу, свою самостійність і внесок в благополуччя сім'ї. Хвалити дитину потрібно після виконання роботи, часом можна обійтися короткими фразами: «Спасибі» або «Я пишаюся тобою». Постійна похвала позбавляє дитину ініціативи та особистої відповідальності за справу.
Іноді потрібно пояснити, за що саме ви хвалите дитину: «Мені подобається, що ти склав іграшки на свої місця», «Я пишаюся тим, що ти виконав роботу без нагадування», «У тебе вийшло акуратно заправити ліжко» тощо.
Найкраще давати дитині домашні обов'язки з раннього віку. З дошкільнятами можна робити це в ігровій формі: наприклад, запропонуйте дитині уявити себе татом чи мамою. Найменшим, можливо, буде потрібен певний час, щоб поспостерігати або потренуватися. Хвалити дитину потрібно за зусилля, які вона докладає, а не за якість виконаної роботи. Це стосується і дітей старшого віку, які освоюють нові обов'язки.
Для старших дітей і підлітків потрібен інший підхід, щоб привчити їх до відповідальності. Наприклад, можна провести сімейні збори. Заохочуйте дитину висловлювати свої пропозиції. Запитуйте її думку. Складіть список обов'язків для всіх членів сім'ї (і для дітей, і для батьків). Це послужить нагадуванням кожному, а також продемонструє, що внесок кожного в благополуччя сім'ї важливий. Коли дитина побачить, як багато всього батьки роблять вдома до і після роботи, це може стати для неї причиною задуматися.
Після того як ви затвердите план, використовуйте похвалу, коли дитина виконує свої обов'язки. Нагадуйте їй, якщо вона забуває їх виконувати. Іноді нагадувати доводиться кілька разів. До закінчення роботи дитина не повинна мати доступу до електронних пристроїв.
Знову ж таки, потрібно мотивувати дитину докладати зусилля. У цьому вам можуть допомогти два правила. Перше: коли дитина виконає роботу, вона може користуватися смартфоном і комп'ютером. Друге: дитина не повинна сидіти за комп'ютером або смартфоном весь свій вільний час. Час за екраном потрібно обмежити. Щоб дитина виконувала ці правила, не потрібно кричати на неї або її ображати. Зберігайте спокій і будьте послідовні.
І ще: ніколи не слід давати дитині домашню роботу в якості покарання за погану поведінку.
Зрештою, домашні обов'язки повинні відповідати віку і рівню розвитку дитини. Дітям 2-3 років можна доручити прибирати за собою іграшки, складати одяг в кошик для прання, наповнювати миску кішки або собаки кормом. Діти 3-5 років можуть допомагати прибирати зі столу, поливати квіти, витирати пил. Діти молодшого шкільного віку (6-9 років) можуть підмітати підлогу або прибирати ліжко. Діти у віці 10-13 років можуть готувати їжу або виносити сміття. Діти від 14 років можуть розморожувати холодильник або прасувати одяг.
Ніколи не пізно допомогти дитині навчитися бути самостійною і відповідальною. У майбутньому вона тільки подякує вам за навички і якості, які ви їй прищепили. Вони дійсно важливі для щасливого й успішного життя.


Стрес у дошкільників: причини і симптоми


Після напруженого робочого дня багато батьків грається з маленькими дітьми, щоб позбутися стресу. Та чи відомо вам, що й малята теж відчувають стрес?
Стрес – невід'ємна частина життя сучасної людини. Хронічний стрес може спровокувати в дорослих такі недуги, як цукровий діабет, астма, депресія, артрит, гіпертонія й серцево-судинні захворювання.
У маленьких дітей прояви стресу насамперед пов'язані з проблемами з поведінкою: дитина стає примхливою або стикається з труднощами у навчанні. Іноді стрес у маленьких дітей призводить до енурезу. Якщо у вашої дитини є ті чи інші симптоми стресу, знайте: ви цілком у змозі їй допомогти. Як саме – спробуймо з’ясувати.
Причини стресу в дошкільнят
Стрес – це реакція людини на складні ситуації в школі, на роботі, у взаєминах із друзями, родиною тощо. У дошкільнят прояви стресу нерідко виникають із низки причин. Розгляньмо найпоширеніші.
1. Розлука з батьками. Маленькі діти, коли їх уперше приводять у дитячий садок, відчувають занепокоєння і стрес через страх розлуки з батьками. Коли дитині самотужки, без звичної для неї підтримки доводиться досліджувати соціальне оточення, це може викликати в неї страх і занепокоєння.
2. Соціальний тиск. Зазвичай його відчувають діти старшого віку, але іноді й дошкільнятам ведеться нелегко, скажімо, коли вони змушені пристосовуватися до нової ситуації (наприклад, у дитячому садку). Діти стають сором'язливими й замкнутими.
3. Домашня атмосфера. Атмосфера в родині суттєво впливає на поведінку і звички дитини. Діти, які стають свідками частих конфліктів у сім'ї, розлучення батьків або смерті когось із близьких, нерідко страждають від стресу.
4. Інші чинники. Стрес у дошкільнят може виникати через тривожні повідомлення в новинах, хвороби, фінансові проблеми в родині, брак батьківської підтримки тощо. Дослідження також свідчать, що причиною стресу в дошкільнят може бути хронічний стрес, який переживають їхні батьки, особливо матір.
Симптоми стресу в дошкільнят
Ось декілька ознак того, що маленькі діти відчувають стрес.
1. Недостатньо розвинені мовленнєві навички.
2. Розлади навчання.
3. Погана зосередженість.
4. Проблеми при запам'ятовуванні.
5. Агресивна поведінка.
6. Дитина грубо розмовляє з людьми навколо.
7. Дитині важко довіряти іншим людям.
8. Дитині нелегко заводити друзів.
9. Регресивна поведінка (дитина виявляє ознаки поведінки, властивої дітям молодшого віку).
10. Дитина потребує уваги до себе, намагаючись здобути її всілякими способами.
11. Дитина часто плаче або кричить.
12. Дитину охоплює істерика.
13. Дитина невпевнена в собі.
14. Дитина відчуває тривожність і страх.
15. Дитина замкнута.
16. Дитина дратівлива.
17. Дитина боїться розлуки з батьками.
18. Дитина має розлади сну.
19. У дитини часто болить живіт.
20. Дитина має поганий апетит, втрачає вагу.
21. Дитині властиві розлади травної системи.
22. Дитина страждає від жахіть.
23. Дитина страждає від енурезу.
Як допомогти дошкільнику впоратися зі стресом
Дотримуючись нескладних порад, вам до снаги допомогти дитині впоратися зі стресом. Ці рекомендації для батьків також стануть основою створення і збереження здорових взаємин із дитиною.
  • заспокоюйте дитину. Будьте поруч із нею, допоможіть їй почуватися безпечно. Якщо дитина побоюється залишатися без вас у дитячому садку, скажіть їй, що ви йдете ненадовго;
  • говоріть із дитиною спокійним тоном. Це дасть їй змогу впоратися з роздратуванням і заспокоїтися;
  • звертайте увагу на поведінку дитини. Якщо вона вередує і час від часу її охоплює істерика, можливо, це – прояви стресу, і своєю поведінкою дитина хоче щось вам сказати;
  • допоможіть дитині вербально висловити її почуття. Але водночас окресліть їй кордони.
Пам'ятайте, що стрес – це невід'ємна частина сучасного життя. Ви у змозі допомогти дитині впоратися зі стресом, виявляючи любов і підтримку. Якщо ж усі ваші зусилля марні й дитина все ще перебуває в стресовому стані, зверніться до фахівця.




вівторок, 24 березня 2020 р.

Поради батькам про те, як говорити з дітьми про коронавірус і як розважити їх під час карантину




Як розважити дитину під час карантину




Як розважити дитину під час карантину?

Сьогодні, коли школи та дитячі садки закриті на карантин, діти змушені цілими днями залишатися вдома. У житті дитини важливу роль відіграє взаємодія з однолітками - школа, ігри у дворі, дні народження друзів тощо. Але під час карантину батьки повинні тримати їх в ізоляції - заради їх же здоров'я. Як же розважити дитину в ситуації, коли ви не можете допомогти їй гуляти на вулиці і спілкуватися з друзями?
Дитячі психологи і батьки розповіли про те, як пояснити дітям необхідність залишатися вдома і як розважити їх, поки вони знаходяться на карантині.
Перш за все, вам необхідно переконати дитину в тому, що поруч з нею завжди буде хтось, хто подбає про неї і знайде їй цікаве заняття.

Як говорити з дітьми про коронавірус: поради дитячих психологів
Психологи радять говорити з дитиною про коронавірус тільки в тому випадку, якщо дитина сама про це запитує. В іншому випадку вона все одно не буде вас слухати. Для маленьких дітей хвороба є абстрактним поняттям, а необхідність ізоляції засмучує їх найбільше.
Якщо ви змушені звернутися до медичного закладу, акцентуйте увагу дитини на те, що дорослі тут для того, щоб її захистити. Скажіть дитині, що ви теж знаєте, як захистити себе.
Придумайте веселий спосіб навчити дитину правильних звичок, щоб дати їй відчуття контролю. Наприклад, ви можете перетворити миття рук на гру. Скажіть їй: «Навколо віруси, тому нам потрібно бути обережними. Нам потрібно вимити руки, а потім я розповім тобі, як ще ми зможемо перехитрити віруси».
Дотримуйтесь графіка
Психологи стверджують, що під час карантину важливо підтримувати звичайний розпорядок дня дитини. У вас може виникнути велика спокуса оголосити карантин додатковими канікулами і цілий день сидіти перед екраном телевізора. Однак різка зміна графіка також може викликати у дитини стрес.
Корисно буде написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і повісити його так, щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня - коли буде час для ігор, читання і відпочинку.
Підтримуйте контакт з друзями і близькими
Для дитини важливо підтримувати контакт з друзями - це знизить рівень її стресу. Також спілкуйтеся з близькими і родичами, яких ви не можете відвідати особисто, але хвилюєтесь про їхнє здоров'я.
Використовуйте Skype або інші відеочати. Навчіть своїх родичів користуватися ними, якщо вони не вміють. Спілкуйтеся з друзями та родичами в месенджерах і соцмережах.

Влаштуйте танцювальну вечірку
Якщо карантин не дозволяє вам гуляти з дитиною на свіжому повітрі, влаштуйте для дитини танцювальну вечірку вдома. Все, що вам потрібно, - знайти в Інтернеті відповідну музику.
Дитині також сподобається, якщо ви запропонуєте їй разом зробити декорації до вечірки. Ви можете зробити банери або плакати. Також вам можуть стати в пригоді новорічні гірлянди - вони створять вам святкову атмосферу.

Під час карантину використовуйте електронні пристрої з розумом
Батьки дотримуються різних думок з приводу того, чи можна дитині проводити час на карантині за екранами комп'ютерів, планшетів або телевізорів. Одні дозволяють дитині необмежено використовувати електронні пристрої, щоб розважити її, інші строго обмежують використання гаджетів.
Забороняти дитині користуватися гаджетами не варто, але необхідно правильно вибирати для неї контент. Їй підійдуть навчальні програми та канали на Youtube. Розважальні відео повинні відповідати віку дитини.

Залучайте дитину до роботи по дому

Дитячі психологи стверджують, що діти старші трьох років отримують користь від того, що допомагають батькам по дому. Чим молодша дитина, тим більше їй подобається допомагати батькам в різних домашніх справах. Вони допомагають прати, прибирати, накривати на стіл тощо.

Робіть з дитиною поробки
Різноманітні поробки - хороший спосіб розважити дитину і дати їй можливість проявити свої творчі здібності. Багато батьків стверджують, що це заняття подобається дітям. Для цього можна використовувати підручні матеріали: скотч, картонні коробки з-під взуття, обрізки тканини тощо. Для цих цілей добре підходить різнобарвний обгортковий папір: діти роблять з нього колажі, сукні для ляльок і навіть стіни для фортець. Навіть коли весь папір використаний, діти використовують залишки картонних втулок як мечі, влаштовуючи битви.
Фантазія дітей безмежна, і вони можуть використовувати для виробів та ігор практично все, що буде під рукою. Тому під час карантину не варто давати їм для ігор туалетний папір і паперові рушники.

Грайте в улюблені іграшки дитини
Як правило, у кожної дитини є улюблена іграшка, з якою вона може гратися годинами. У когось це настільні ігри, у когось - конструктори Лего. Діти люблять створювати різні об'єкти з деталей конструктора або просто сортувати деталі за кольором. Щоб мотивувати дитину, ви можете дати їй завдання. Наприклад, ви можете запитати її: «Наскільки високу вежу ти можеш побудувати?»

Іду до школи: програма підготовки дитини


Іду до школи: програма підготовки дитини


Успішність дитини багато в чому залежить від рівня підготовки до навчання в школі. Вміння рахувати, писати цифри, самостійно складати речення та розповіді, розвинуті навички просторового орієнтування, слухового сприймання, читання, порівняння, послідовного рахунку є важливим етапом цієї підготовки.
Наприклад, дитина має вміти писати цифри від 0 до 9, розуміти їх значення, рахувати. Але запам’ятати цифри дитині зовсім не просто, оскільки цифри для неї - це щось абстрактне, не здатне викликати емоції, тому процес навчання має, в першу чергу, зацікавити дитину! Пропонуємо вашій увазі план підготовки із спеціально підібраними завданнями, які допоможуть дитині в цікавій і невимушеній формі підготуватися до школи під час літніх канікул. План містить 10 етапів, кожен з яких може бути виконаний протягом 5-7 днів.
ЕТАП 1. Запропонована добірка матеріалів допоможе вашій дитині тренувати навички рахунку до 10-ти, визначати цифри і числа до 10, писати їх. Також ваша дитина зможе ознайомитись з поняттям «слово», «речення», навчиться самостійно складати речення із запропонованих слів. Це дасть можливість вправлятись дитині у складанні поширених, складних речень, узгоджувати слова у реченнях. Крім цього, ваша дитина ознайомиться з голосними звуками та їх буквеним позначенням, навчиться їх писати. Матеріали з логіки допоможуть поглибити знання про геометричні фігури, розвивати логічне мислення та навички просторового орієнтування.
МОВА ТА ЧИТАННЯ
Слово. Речення. Порядок слів у реченні
МАТЕМАТИКА
Число і цифра
ПИСЬМО
Ознайомлення із звуками та буквами
ЛОГІКА
Геометричні фігури

Етап 2. Подані матеріали підібрані таким чином, щоб Ваша дитина могла у невимушеній і цікавій формі розширити свій світогляд про навколишній світ, самостійно складала розповіді та відповідала на запитання. Також ці матеріали допоможуть дитині оволодіти навичками усного рахунку, вона навчиться порівнювати і класифікувати групи предметів, визначати відмінності і заходити подібність. Матеріал спрямований на розвиток у дитини зорового сприймання, уваги та пам’яті, а також сприятиме розвитку зв’язного мовлення.
МОВА ТА ЧИТАННЯ
Вчимося добирати слова
МАТЕМАТИКА
Пишемо і рахуємо
ПИСЬМО
Ознайомлення із звуками та буквами
ЛОГІКА
Порівняння. Класифікація

Етап 3. Матеріали, запропоновані до Вашої уваги, дозволять дитині опанувати навичками поскладового читання, ознайомлять із складом числа у межах 10 та сприятимуть розвиткові вмінь дитини розрізняти голосні звуки і літери. Крім цього, дитина матиме змогу ознайомитись із новим, цікавим видом завдань – лабіринтом, виконання якого допоможе вправлянню у координації рухів очей і руки, мисленню, уяви, пам’яті, а розмальовування фігур сприятиме розвитку графомоторних навичок.
МОВА ТА ЧИТАННЯ
Читаємо по складах
МАТЕМАТИКА
Рахунок у межах 10
ПИСЬМО
Розрізнення звуків та літер
ЛОГІКА
Форма

Етап 4. Подані матеріали допоможуть Вашій дитині вправлятись у навичках рахунку, який вона зможе супроводжувати коментуванням, дозволять опанувати вміннями розрізняти і порівнювати множини предметів, ознайомитись з голосними звуками і буквами. Також дитина зможе у цікавій грі навчитись складати слова, починаючи від трибуквених і переходячи до більш складних слів. Це дозволить розвивати зорову увагу, сприятиме розвитку пам’яті та мислення.
МОВА ТА ЧИТАННЯ
Збери слово
МАТЕМАТИКА
Порахуй і намалюй
ПИСЬМО
Ознайомлення з приголосними звуками та буквами
ЛОГІКА
Множини

Етап 5. Запропоновані матеріали допоможуть Вашій дитині навчитись рахувати предмети у межах 10, виділяти частину від цілого і розвивати зв’язне мовлення під час виконання завдань на уважність. Виконання цих завдань дозволить розвинути у дитини логічне мислення, покращить розвиток дрібної моторики, збагатить словниковий запас.
МОВА ТА ЧИТАННЯ
Розвиток зв’язного мовлення
МАТЕМАТИКА
Порівняння чисел між предметними множинами
ПИСЬМО
Ознайомлення з приголосними звуками та буквами
ЛОГІКА
Величина. Частина і ціле

Етап 6. Представлені матеріали спрямовані на розвиток у дитини навичок читання, навичок порівняння, послідовного рахунку, що сприятимуть розвитку уваги та довільного запам’ятовування. Дитина продовжить ознайомлюватись із голосними звуками та буквами, навчиться заходити однакові предмети та діяти за інструкцією.
МОВА ТА ЧИТАННЯ
Читаємо слова
МАТЕМАТИКА
Більше, менше, порівну
ПИСЬМО
Ознайомлення з приголосними звуками та буквами
ЛОГІКА
Знаходження за аналогією

Етап 7. До Вашої уваги представлені матеріали, які допоможуть дитині оволодіти навичками діалогічного мовлення, сприятимуть тренуванню у навичках монологічного мовлення, розвиватимуть уяву дитини. Також надано цікавий матеріал вправляння у практичних навичках додавання – під час зважування, що дасть дитині можливість самостійно визначати необхідне число і складати приклади. Це стане у нагоді для закріплення вмінь виконання математичних операцій.
МОВА ТА ЧИТАННЯ
Створюємо комікси. Розвиток діалогічного мовлення
МАТЕМАТИКА
Склад числа у межах 10
ПИСЬМО
Ознайомлення з приголосними звуками та буквами
ЛОГІКА
Орієнтування в просторі

Етап 8. Подані завдання дозволять Вашій дитині вдосконалювати навички читання і письма, сприятимуть розвитку уяви та пам’яті. Також Ваша дитина зможе покращати свої навички порядкової лічби у межах 10, просторового орієнтування, слухового сприймання. Дитина зможе розвивати свої вміння, систематизуючи групи предметів, розвиватиме дрібну моторику.
МОВА ТА ЧИТАННЯ
Пропуски в словах: письмо і читання
МАТЕМАТИКА
Порядкова лічба
ПИСЬМО
Ознайомлення з приголосними звуками та буквами
ЛОГІКА
Систематизація

Етап 9. Виконуючи подані завдання, Ваша дитина навчиться визначати порядок складання розповіді та обґрунтовувати свою відповідь, покращить навички виконання математичних операцій на додавання і віднімання, розвиватиме логічне мислення та увагу. В цікавій та невимушеній формі дитина навчиться визначати час, що в подальшому дозволить їй самостійно планувати свій день.
МОВА ТА ЧИТАННЯ
Складаємо розповідь за серією малюнків
МАТЕМАТИКА
Додавання і віднімання в межах 10
ПИСЬМО
Ознайомлення з йотованими звуками та буквами. М’який знак
ЛОГІКА
Орієнтування в часі

Етап 10. Цей блок завдань допоможе Вашій дитині удосконалити навички поскладового читання та ознайомить її із різновидом народного фольклорного жанру – прислів’ями, дасть можливість вправлятись у вмінні розрізняти звуки та букви, вправлятись у написанні друкованих літер,покращити та закріпити математичні навички додавання й порівняння величин і чиселв ігровій і наочній формі. Також Ваша дитина матиме можливість покращати свої навички у класифікації та систематизації різних груп предметів, розвиватиме мовлення, пам’ять та увагу.
МОВА ТА ЧИТАННЯ
Читаємо по складах
МАТЕМАТИКА
Грошові одиниці
ПИСЬМО
Розрізнення звуків та літер
ЛОГІКА
Класифікація

22 квітня - День Землі